Aj muži majú svoju kozmetiku a neboja sa ju použiť

Aj muži majú svoju kozmetiku a neboja sa ju použiť

06.01.2022 | Sdílet na FB

Kozmetická starostlivosť už dlho nie je výsadou žien. Aj muži sa chcú cítiť atraktívne v každom veku a za to by sa rozhodne nemali hanbiť. Aké prípravky sa pre nich hodia a je vôbec pleť mužov zásadne odlišná od ženskej pleti?

Mužská pokožka má skutočne trochu inú textúru, než je to u jemnejšieho pohlavia. Vplyvom hormónu testosterón je pokožka mužov silnejšia, pevnejšia, má rozšírenejšie póry a produkuje tiež viac mazu. Vďaka tomu je pleť mastnejšia, a muži tak menej často trpia suchosťou pleti. Na druhú stranu sú samozrejme náchylnejší na tvorbu akné a svoju pleť tiež navyše namáhajú pravidelným holením. Práve úprava fúzov spôsobuje väčšine mužov najzávažnejšie kožné problémy – pleť sa stáva citlivejšia na vonkajšie podnety, býva podráždená, začervenaná a náchylná na vyrážky.

Niet teda pochýb o tom, že aj muži potrebujú svoju pokožku rozmaznávať. Pri výbere mužskej kozmetiky samozrejme často víťazí praktickosť a jednoduchosť nad funkčnosťou. Muži častejšie preferujú univerzálne produkty, ktoré im zaručia sviežosť a ideálne v krátkom čase splnia všetky hygienické potreby. Tento stereotyp sa už pomaly mení a dnešný muži sa už neboja kozmetické produkty používať. A dokonca ani nemusia rezignovať na požiadavku jednoduchosti. V jednoduchosti je totiž krása, a preto kórejská prírodná kozmetika WHAMISA predstavila nový pánsky rad starostlivosti o pleť v nádherne dizajnovom sklenenom obale.

Pre pocit blahodárnej hydratácie a sviežosti je tu sérum WHAMISA BIO Tonikum pre mužov, ktoré pri aplikácii dáva pleti impulz k regenerácii a tvorbe nových buniek. Na docielenie maximálnej účinnosti tonikum odporúčame používať v kombinácii s WHAMISA BIO Pleťové lotionom pre mužov, ktoré poskytuje multifunkčnú anti aging starostlivosť. Začínať by sa samozrejme malo už od očistnej sprchy – na to je ideálny WHAMISA BIO Osviežujúci hydratačný sprchový gél, ktorým sa môže rozmaznávať naozaj celá rodina. Pocit bezpečia proti poteniu aj bielym škvrnám na oblečení potom zaručí deodorant s jemnou drevito-korenenou vôňou Salt of the Earth deo roll-on pre mužov. Prírodné produkty od WHAMISASenso Naturale sú vysoko účinné, a pritom poskytujú mužom presne to, čo ich pokožka potrebuje – pocit sviežosti, jednoduchosti a funkčnosti. A to muži, ktorí sa o seba chcú starať, určite ocenia.

Fotografia

WHAMISA pánská řada.jpg
1000_BDCL.jpg
PRO MUZE.jpg