Dezodorant jantár a santal

100% prírodný deodorant Ambra a santalové drevo poskytuje dlhodobú a spoľahlivú ochranu pred baktériami, ktoré sa vyskytujú v potu.

Dezodorant má čisté prírodné zloženie na báze jedlej sódy a je bez obsahu minerálnych solí. Vôňa ambry a santalového dreva je vhodná pre ženy aj pre mužov.

Na sklade: Nie
Veľkosť balenia: 75 ml
Cena vrátane DPH: 12 EUR
Za nákup získate: 20 pure bodov

Dezodorant samozrejme nezabraňuje potenie ako takému, pretože ide o prirodzený samočistiaci proces. Zabraňuje však množenie baktérií, ktoré spôsobujú nepríjemný zápach.

Nezanecháva biele škvrny na oblečení.

Aqua, Potassium Alum, Magnesium Chloride, Glycerine, Propanediol, Triethyl Citrate, Aloe Barbadensis Leaf Juice**, Polyglyceryl-10-Laurate, Xanthan Gum, Fragrance (Parfum)*, Sodium Bicarbonate, Galactoarabinan, Sodium Anisate, Citric acid. *Linalool, *Limonene, *Hexyl Cinnamal, *Citral, *Coumarin, *Citronellol, *Benzyl Salicylate,*Geraniol

* z prírodných rastlinných výťažkov a esenciálnych olejov
**prírodného pôvodu

Zdroje:

  • Aloe vera: CHERNEY, Kristeen. Aloe vera for face: 10 benefits, side effects, and more [online]. 2019 [cit. 2023-10-06]. Dostupné z: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/aloe-vera-for-face
  • Herbal oils: SUMIT, Kumar, et al. Herbal cosmetics: used for skin and hair. Inventi Rapid Cosmeceuticals. 2012. 1-7.

Britská značka Salt of the Earth pôsobí už od roku 1993 a od roku 2005 sa venuje výrobe prírodných, kryštalických deodorantov, ktoré sú vyrobené zo 100% prírodných ingrediencií, napríklad minerálnych solí. Produkty Salt of the Earth sú bez alkoholu, hliníka, parabénov a konzervantov. Prírodné kryštalické deodoranty neupchávajú póry ale vďaka jemnej vrstve minerálnych solí zabraňujú tvorbe baktérií, ktoré spôsobujú nežiadúci zápach.