Ani citrón, ani mandarínka. Čo je yuzu a na čo je nám prospešné?

Ani citrón, ani mandarínka. Čo je yuzu a na čo je nám prospešné?

25.02.2022 | Sdílet na FB

Chutí ako grep a mandarínka dohromady, vyzerá ako citrón krížený s pomarančom. Čo je to? No predsa vitamínmi nabitý citrus menom yuzu!

Yuzu (známe aj ako yuja) nájdeme najmä v japonskej a kórejskej kultúre. Plod yuzu vo svojej čerstvej forme obsahuje až trikrát viac vitamínu C, než nájdeme v citróne. Zároveň je bohaté na antioxidanty, pôsobí priaznivo proti bežným prechladnutiam, má protizápalové účinky a je hojne využívané aj v arómaterapii či prírodnej kozmetike. Yuzu je síce veľmi horké ovocie s trochou šťavy a hromadou dužiny a kôstok, pre svoje zloženie a účinky je ale právom označované za „super-citrus“.

Čerstvé yuzu je v našich končinách veľmi ťažko dostupné, ale nájdete ho ako prísadu v celom rade produktov, či už vo forme čajov, alebo kozmetiky. Výťažky z yuzu sú vyhľadávanou surovinou najmä v kórejskej prírodnej kozmetike. A to nielen pre príjemnú a upokojujúcu citrusovú vôňu, ale aj pre svoje anti-aging vlastnosti! Yuzu totiž aktívne posilňuje kožnú bariéru, pleť tak omladzuje a stimuluje produkciu kolagénu a elastínu. Takto vyživená pokožka sa aktívne regeneruje a vyzerá rozžiarene.

Účinky yuzu môžete vďaka kórejskej biokozmetike Whamisa vyskúšať na vlastnej koži. Oblažiť môžete svoje telo vďaka telovému sprchovému gélu aj telovému lotionu, poškodené a rozstrapkané končeky potom účinne posilní šampón proti mastným vlasom. O hĺbkovú regeneráciu pleti sa postará rozjasňujúci a regeneračný peelingrozjasňujúca maska Fruits. Yuzu nájdete aj v rade starostlivosti o mastnú a zmiešanú pleť – Tonikum Refresh, Anti-age pleťový olej Refresh aj Pleťové Lotion Refresh.

Ani antibakteriálne gély nemusia nutne pokožku vysušovať a ničiť. Aj vďaka yuzu dezinfekčný gél vašu pokožku nielen ochráni pred vírusmi a baktériami, ale zanechá ju aj príjemne voňavú, hydratovanú a rozžiarenú. Yuzu je skrátka malý zázrak medzi citrusmi so všestranným využitím a krásnou vôňou.

Fotografia

1000_BDLT.jpg
1000_BDCL.jpg
1000.jpg
1000_FRPD.jpg
1000_TORF.jpg
WHAMISA BIO Maska Rozjasňující.jpg
3.jpg