Poznajú Kórejci recept proti starnutiu?

Poznajú Kórejci recept proti starnutiu?

06.01.2022 | Sdílet na FB

Kórejky a ich dokonalá pleť. Ich tajomstvo krásy samozrejme nemá nič spoločné s genetickou predispozíciou, skutočná príčina je inde – v odlišnej filozofii starostlivosti, ale aj v kozmetike, ktorá patrí k tým najkvalitnejším na svete. Čo by sme sa od Juhokórejcov mohli priučiť?

Niekoľkostupňová starostlivosť prináša ovocie

Starostlivosť o pleť je pre Kórejcov rituál, a to tak pre ženy, ako aj pre mužov. Základom je viackrokový systém starostlivosti, v ktorom každý produkt zohráva dôležitú úlohu v čistení, hydratácii a výžive. Predstavme si teda jednotlivé kroky, ktorých sa drží aj kórejská prírodná kozmetika Whamisa.

1. Dvojfázové čistenie
Prvý a do istej miery najdôležitejší bod je dôkladná očista. Tá prebieha v dvoch krokoch – prvým z nich je odlíčenie formou oleja, ktorý efektívne odstraňuje líčidlá a opaľovací krém. Na hlbšie čistenie potom slúži penový krém, ktorý účinne uvoľňuje póry. Na mastnejšiu pleť odporúčame alternatívu – v prvom kroku nahradiť olej odličovacou vodou, následne v druhej fáze aplikovať penový gél miesto krému.

2. Peeling
Peeling výborne čistí póry a odstraňuje odumreté kožné bunky. Peeling je vhodné požívať 1x až 3x týždenne po pravidelnom očistení pleti.

3. Tonikum V našej krajine sme zvyknutí na to, že tonikum používame na čistenie pleti. Kórejské tonikum (či toner) samozrejme funguje na trochu inom princípe – jeho úlohou je pokožku hydratovať, vyvažovať pH a hlavne podporiť vstrebávanie ďalších výživných esencií a krémov do hlbších vrstiev pokožky.

4. Esencia a sérum
Esencia a séra slúžia na rôzne špecifické potreby pleti, nech už bojujú proti vráskam, akné alebo hydratujú očné okolie. Výhodou je ich vysoká účinnosť – séra v sebe koncentrujú silné aktívne látky, ktoré intenzívne podporujú pleť a liečia prípadné kožné problémy. Napríklad úžasný bojovník proti vráskam Whamisa Fresh liftingové sérum z opuncie má vysoko hydratačné účinky a vstupuje až do vrstvy dermis, čím pokožku výrazne omladzuje.

5. Maska
Potrebujete rýchlo vyhladiť a zakryť aktuálne nedostatky pleti? Jednorazová maska vašu pleť „nakopne“ živinami. Whamisa ponúka hneď tri hydrogélové masky pre rôzne typy kožných nedokonalostí. Masky si môžete vyskúšať každú zvlášť, či vo výhodnom balíčku. Okrem toho samozrejme existuje tiež liftingová maska KELP, ktorá je pre svoju komplexnú anti-aging účinnosť kráľovnou medzi maskami.

6. Hydratačný krém
Pokožka je už dôkladne očistená a aktivovaná, teraz treba pridať záverečnú vyživujúcu zložku. Chopte sa preto výživného regenerujúceho krému, či hydratačného krému s prírodným kolagénom natto gumou. Na mastnú a zmiešanú pleť je vhodný tiež pleťový lotion s ľahšou konzistenciou.

7. UV filter
V prípade, že sme si dopriali rannú starostlivosť, nesmieme zabudnúť na dôležitú ochranu proti slnečným lúčom. Whamisa preto predstavuje BB krémliquid s najvyššou možnou ochranou SPF50+ a PA++++.
Zdá sa toho veľa? Niektoré produkty určite netreba aplikovať každý deň, iné z týchto krokov samozrejme Kórejky aplikujú aj niekoľkokrát denne. Kórejská posadnutosť dokonalosťou samozrejme prináša ovocie – stála hydratácia, ochrana proti škodlivému UVA a UVB žiareniu aj proti predčasnému starnutiu pleti a kožným problémom. Práve prevencia je alfou a omegou kórejskej filozofie starostlivosti o pleť.

Ale pozor na chémiu! Vyberajte prírodnú BIO kozmetiku

Juhokórejský kozmetický priemysel je považovaný za novú veľmoc v tomto odbore. Aj napriek tomu je samozrejme potrebné byť v strehu – pokiaľ si chceme zachovať nielen krásu, ale aj zdravie, mali by sme siahnuť po certifikovanej prírodnej kozmetike. O tom, ako skutočne spoznať kvalitnú prírodnú kozmetiku, sa dočítate tiež tu. Mimochodom práve Whamisa je jedinou kórejskou biokozmetikou bez pridanej vody, ktorú na českom trhu nájdete.
Whamisa sa drží filozofie kórejskej starostlivosti o pleť, rovnako v sebe snúbi inovatívne technologické procesy vyvinuté expertmi na botaniku, chémiu, dermatológiu a na fermentačné procesy. Biokozmetika Whamisa neobsahuje pomocné chemické látky, nebola testovaná na zvieratách, je teda zdraviu prospešná, ekologická aj vysoko účinná. Už ste ju skúsili?